30 kwietnia 2010 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury im Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie odbyło się rozstrzygnięcie IV Konkursu Profilaktycznego „Nie - wulgaryzmom. O piękno mowy ojczystej”
W kategorii - Prezentacja multimedialna: Agata Kołodziej, Ewelina i Justyna Zając zajęły I miejsce
W kategorii - Hasło I miejsce otrzymała Małgorzata Gielarowiec
W piątek, 30 kwietnia 2010 r., gościliśmy w naszej szkole ukraiński zespół "Zbrucz" z Tarnopola. W czasie koncertu wysłuchaliśmy wiele współczesnych piosenek ukraińskich i polskich. Artyści przedstawili nam pieśni i tańce z folkloru ukraińskiego. Mieliśmy również możliwość poznania zabytkowych ukraińskich instrumentów, takich jak: cymbały, guzikówka, koziobas. Zespół zaprezentował też używane przez siebie stroje ludowe.
22 kwietnia 2010r laureaci naszego gimnazjum uczestniczyli w podsumowaniu XVII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". Spotkanie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Uczennice Małgorzata Gielarowiec (kl.II) i Renata Drelich (kl.I) zajęły I miejsce, opracowując pod opieką p. Haliny Pomorskiej temat: Mój dom rodzinny, moja miejscowość, jej położenie, krajobraz i stan środowiska.
Najmłodsi uczniowie klas 0-III spędzili dzisiejsze przedpołudnie w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie, gdzie obejrzeli, pełen humoru i ruchu scenicznego, spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt „Wesoła szkoła”.
W dniu 15 kwietnia 2010 r. w ZSP w Cieszanowie odbył się etap gminny Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół podstawowych i gimnazjalnych. W turnieju wystartowało sześć drużyn, które reprezentowały szkoły podstawowe i gimnazja z Nowego Lublińca, Dachnowa i Cieszanowa.
W kwietniu minęła 70. rocznica zbrodni katyńskiej. Polscy oficerowie, policjanci, naukowcy, urzędnicy trafili do sowieckiej niewoli po agrsji Związku Radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku. Na rozkaz Stalina i najwyższych władz bolszewickiej partii od 4 kwietnia 1940 roku funkcjonariusze NKWD mordowali jeńców strzałem w tył głowy. Polaków grzebano we wspólnych mogiłach w Katyniu, Charkowie i Miednoje.
To największa tragedia w historii Polski. Prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z 95 osobami zginęli w katastrofie samolotu Tupolew 154M. Na pokładzie były najważniejsze osoby w państwie. Do katastrofy doszło o godzinie o 8.56 czasu polskiego na lotnisku wojskowym w Smoleńsku.
Nasza Ojczyzna i Jej Obywatele przeżyli wielki wstrząs. Łączymy się z każdym, kto został boleśnie doświadczony tym wydarzeniem, rodzącym cierpienie, poczucie bezsilności, zagubienia i straty.
8 kwietnia uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej zasiedli do sprawdzianu podsumowującego ich dotychczasową wiedzę. Jest to egzamin pisemny, trwa jedną godzinę i można na nim uzyskać maksymalnie czterdzieści punktów.